Navn: Thomas Berge Foyn
Født/oppvokst: Bærum
Bor: Trondheim
Konkurrerer helst i hvilken idrett: Randonee på vinteren og skyrunning på sommeren
Litt om Thomas: 27 år gammel sivilingeniørstudent på NTNU i Trondheim. Tidligere skiskytter og begynte å fly rundt i fjellet etter jeg la opp, dermed var supermosjonistkarrieren født. Jeg elsker å konkurrere og utfordre meg selv enten det er i fjelløping, motbakkeløp, randone eller langrenn.
Beste idrettsminne:
Fra skiskytterkarrieren:
Det må nesten bli individuelt NM sølv i skiskyting. Hadde egentlig sett meg ut distansen dagen før som beste medaljemulighet, men der ble det en 11. plass. Veldig revansjesugen og gikk opp mot et perfekt løp i veldig vanskelige forhold.
Fra «supermosjonistkarrieren»:
Tromsdalstind 2019, skyrunning. Et godt disponert løp og fikk ut maks av det jeg var god for med den treningen jeg hadde i bakhånd. Var kald og åpnet knapt topp 30 første fjell, deretter var det bare å plukke plasser helt til 4 plass i mål. 3 timer og 17 min på 33 km og 2000 høydemeter i teknisk terreng. Deilig å kunne bevege seg i fjellet så kjapt!
Mål for 20/21 sesongen:
Vinter:
- Delta i så mange NC- randorenn som jeg får til.
- Arrangere det første randorennet i Gråkallen i Trondheim.
Sommer:
- Prestere bra i vårklassikeren Molde 7 topper.
- Trene mot WC løp i skyrunning i juli, juni.
- Prestere bra i sensommerløpene: Tromsø Skyrace, Kårvatn Skyrun, Romsdalseggenløpet, Oppdal fjellmaraton.
Disse resultatene er jeg mest stolt over:
- NM sølv sprint M20/21 Skiskyting
- NM bronse M senior stafett Skiskyting
- 8. plass NM randonee (2018)
- 4. plass Tromsdalstind, skyrunning (32 k) (2019)
- 6. plass Blåmann vertical k (WC) Tromsø, motbakkeløp (2019)